ویدئوی دیدنی از آبشار آتشین دم‌اسبی


برترین‌ها: آبشار دم اسبی یا هورس‌تیل (Horsetail) در پارک ملی یوسمیتی در ماه فوریه به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل می‌شود، زیرا تحت شرایط مناسب نور خورشید، به نظر می‌رسد آبشاری از آتش روی صخره‌ها جاری است.

ویدئوی دیدنی از آبشار آتشین دم‌اسبی

هر سال، از ماه دسامبر تا آوریل، آب حاصل از ذوب برف‌های کوهستان به سمت لبه شرقی صخره اِل کاپیتان جریان می‌یابد و یک آبشار موقتی را تشکیل می‌دهد. این آبشار به خودی خود چشم نواز است، اما به مدت ۷ تا ۱۰ روز در ماه فوریه، منظره واقعا خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند، یعنی تحت زاویه مناسبی از نور خورشید به یک آبشار آتشین تبدیل می‌شود و به نظر می‌رسد جریانی از گدازه و شعله‌های درخشان جریان دارد.

ویدئوی دیدنی از آبشار آتشین دم‌اسبی

آبشار یوسمیتی یکی از شگفت انگیزترین دیدنی‌هایی است که می‌توان در پارک ملی یوسمیتی مشاهده کرد. پدیده آبشار آتشین هر سال هزاران گردشگر را جذب می‌کند. متاسفانه بسیاری از کسانی که به یوسمیتی سفر می‌کند تا شاهد آبشار آتشین باشند، نمی‌دانند که این پدیده هر سال ظاهر نمی‌شود. برای اینکه آبشار آتشین ایجاد شود، شرایط خاصی باید همزمان اتفاق بیفتد. باید در یوسمیتی برف وجود داشته و دمای هوا آنقدر بالا باشد که برف‌ها ذوب شوند و آبشار ایجاد شود. مثلا، وقتی کالیفرنیا گرفتار خشکسالی باشد، آبشار جاری نمی‌شود بنابراین آبشار آتشین هم ایجاد نمی‌شود. همچنین آسمان باید کاملا صاف باشد و حتی کوچکترین مه و بخاری مانع این پدیده می‌شود و خورشید نمی‌تواند با زاویه مناسبی با آبشار برخورد کند. در صورتی که همه شرایط مهیا باشد، چند روز می‌توان شاهد این پدیده بود.

تعداد بازدید : ۳۸۲
ویدئوی دیدنی از آبشار آتشین دم‌اسبیمنبع